irwi99 (irwi99) wrote,
irwi99
irwi99

Німеччина погоджується віддати Путіну Донбас заради власного спокою

imgСьогоднішні чотирьохсторонні переговори в Берліні засвідчили, що в Європі готові закрити очі на існування підконтрольної Путіну квазі-держави в Донбасі аби лише уникнути прямого конфлікту з Росією

Після двох днів відновлення антитерористичної операції на Сході України в Берліні відбулися переговори за участі глав МЗС України, Росії, Німеччини та Франції щодо мирного врегулювання ситуації на Сході України.

Дипломати зібралися у німецькій столиці на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, за що останній отримав щиру і недаремну подяку з вуст російського колеги Сергія Лаврова.
Як зазначили учасники переговорів, що відбулися за зачиненими дверима, було досягнуто «пакет домовленостей про перемир'я на південному сході України». «Думаю, спільними зусиллями ми зможемо відійти від ескалації конфлікту, яка відбувалася в останні дні… Берлінська конференція виробила заходи, які вказують шлях до сталого та взаємного припинення вогню», - прокоментував результати перемовин Штайнмайєр.
Всі ці пацифістські заяви свідчать лише про одне - найпотужніша країна ЄС прагне за будь-яку ціну заморозити конфлікт на Донбасі, аби позбавити себе необхідності вступати в жорстке протистояння з путінською Росією та вдаватися до санкцій третього рівня. Цей варіант, здається, повністю влаштовує і Путіна. Адже будь-яка «деескалація» ситуації на Сході України та продовження «переговорів» з терористами лише «легітимізує» терористичні «республіки» ДНР та ЛНР. А досягнення «стійкого припинення вогню» призведе до появи на теренах України підконтрольної Росії «квазі держави» у вигляді нового Придністров’я. Після чого Путнін у відносинах з Україною зможе змінити воєнну тактику на уже звичні газові та торгові війни.

За такого сценарію Німеччина, де путінське лобі дуже сильне, зможе, по суті підігруючи Путіну, зберегти обличчя в більш-менш цивілізованому вигляді, прикрившись пафосними заявами про необхідність миру. При цьому приводу запроваджувати нові санкції проти Росії, чого дуже і дуже не хоче пані Меркель, начебто і не буде, - війну зупинено, стабільність відновлено, а окупацію Криму Росії і так уже ніби й пробачили. Можна буде знову, як це було після вторгнення Росії в Грузію, потихеньку поновлювати співпрацю з агресором «на засадах взаємоповаги і партнерства».

До того ж, якщо вірити депутату німецького Бундестагу Марілуїзі Бек, російські дипломати високого рангу прямо шантажують німецьких колег, погрожуючи війною проти України у разі, якщо дієві санкції проти Росії все ж таки запровадять. «Мовляв, Росія у разі серйозних санкцій почуватиметься вільною у своїх діях і може вторгнутися на територію України. Якщо це дійсно так, то це багато що пояснює», - написала німецький парламентар.

Власне, німецька позиція логічна і зрозуміла. Навіщо встрягати в невигідну боротьбу та нести збитки від згортання співпраці з Росією заради якоїсь далекої України? Проблема лише в тому, що наша держава не перша з тих, що зазнали агресії з боку Росії. В Польщі та країнах Балтії, яким вже «пощастило» побувати в обіймах «русского мира», дуже добре розуміють, що замирити Путіна надовго не вдасться. Питання лише в тому, де саме російський вождь вирішить захистити соотєчєствєнніков населення наступного разу.

http://espreso.tv/article/2014/07/02/nimechchyna_pohodzhuyetsya_viddaty_putinu_donbas_zarady_vlasnoho_spokoyu


Tags: angela merkel, germany, russia, Ангела Меркель, Германия, Россия, Украина, двойные стандарты
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments